Projekt i budowa drewnianego domu z bali systemem kanadyjskim

Pierwszym etapem budowy naszego domu kanadyjskiego był wybór drewna. Zależało nam, aby konstrukcja była trwała i solidna. Informacji o tym jakie drewno jest najlepsze do budowy domu kanadyjskiego szukaliśmy w internecie. Udaliśmy się również do pobliskich tartaków celem porównania drewna oraz zorientowania się w jego cenach. pod uwagę braliśmy 4 rodzaje sosnowe, modrzewiowe, jodłowe oraz świerkowe. Oprócz tego, że chcieliśmy wybrać ten najlepszy dla nas gatunek to skupiliśmy się również na pozyskaniu informacji o parametrach drewna konstrukcyjnego.

Dbamy o drewniane ściany11 maj 2017

W trakcie rozeznawania tematu mebli z drewna okazało się, że właściwej pielęgnacji potrzebują również ściany wewnętrzne, które zostały pokryte drewnem. O tym, jak o nie dbać również postanowiliśmy porozmawiać ze stolarzem. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie drewna, które ma znaleźć się na ścianie, jego właściwe zabezpieczenie oraz dobranie gatunku do rodzaju pomieszczenia. Trzeba też pamiętać o regularnym pielęgnowaniu. W przypadku gatunków krajowych warto zastosować lakiery i lakierobejce, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnie. Wchłaniają się one po ok. 20 minutach od nałożenia, są szybkoschnące i proste w użyciu. Jeżeli pomalowana powierzchnia straci swoje walory, w prosty sposób można ją usunąć za pomocą papieru ściernego i nałożyć nową warstwę lakieru. Lakier lub lakierobejce na drewniane ściany najlepiej stosować raz na rok. Środek został nam polecony do samodzielnej konserwacji drewnianych ścian wewnętrznych w kanadyjczyku. Jeżeli ściany w domu wykończone są  drewnem egzotycznym, najlepiej do ich pielęgnacji wykorzystajcie oleje.

 

Do codziennej pielęgnacji można wykorzystywać też domowe sposoby. Wiele z nich można odnaleźć na różnego rodzaju forach przeznaczonych dla gospodyń domowych. U nas sprawdził się sposób z octem, który utrwala odcień drewnianej boazerii, którą mamy położoną w łazience. Świetnie zapobiega jej zmatowieniu. Roztwór przygotowuje się z wody, octu oraz oliwy z oliwek i za pomocą gąbki wciera w drewniane deski. Po kilku minutach należy przetrzeć boazerie czystą szmatką. Szybkim sposobem na wyczyszczenie drewnianych ścian są także detergenty chemiczne dostępne w sklepach. Regenerują one powłoki lakieru i dodają połysku, a także co ważne zabezpieczają przed wchłanianiem się wilgoci. Przy codziennej pielęgnacji trzeba zadbać o to, aby drewniane ściany nie były zbytnio narażone na działanie wody, powinno się je wycierać wilgotnymi, ale nie mokrymi ściereczkami. 

W celu dodania komentarza Zaloguj się lub Zarejestruj

Komentarze

Moje Konto


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.
Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatności Rozumiem